Perşembe Pazarı Caddesi, Ceneviz Han No:17/B Karaköy Beyoğlu İstanbul +90 (212) 292 12 61-62
ENG
TR

FİBER

Endüstriyel ve Otomotiv Conta Levhaları Muhtelif Contalık Levhalar Endüstriyel Contalar Kauçuk Esaslı Ürünler PTFE Esaslı Salmastralar Grafit Esaslı Ürünler Muhtelif İmalatlarımız Seramik Esaslı Ürünler PTFE Grubu Mühendislik Plastikleri PTFE PA / Poliamid CAST PA / Cast Polyamid PE / Polietilen PP / Polipropilen EPOXY PEEK / Polietereterketon FİBER PVC / Polivinilklorür POM / Polioksimetilen Cam Elyaf Kumaşlar Cam Elyaf Esaslı Ürünler

FİBER

Ürün Kodu: --
 
Tanım: 

Fiber, pamuklu bez tabakaların fenol easlı bir reçineye emdirilerek elde edilen tabakaların üst üste belli bir sıcaklık ve basınç altında preslenmesi ile elde edilen termoset bir üründür. Elde edilmek istenen kalınlık kadar bez tabaka kullanılır. Hammadde olarak seçilen bezin evsafı (kalınlığı, dokuma sıklığı gibi) ve reçinenin kalitesi ile presleme prosesi elde edilen ürünün toplam kalitesini oluşturur.

Ayrıca, siparişe göre reçineye ilave edilen katkılarla daha gelişmiş özellikler elde edilebilmektedir.

Uygulama Alanları:  


Genel kullanım alanı elektriksel izolasyon olmakla beraber, oldukça geniş bir kullanım aralığı vardır. Bazı makine parçalarının yapımında, vakum pompaları, süt sağım makinaları, vidanjör kanatlerı gibi uygulamalarda ve düşük sıcaklık aralıklarında (< 120°C) ısı izolasyonu amacı ile plastik enjeksiyon kalıplarının ısı izolasyonları amacı ilekullanılmaktadır. Ayrıca bazı hediyelik eşya ve süs eşyası yapımında (çakı bıçak sapı gibi) da uygulama alanları mevcuttur.

 
FİBER
FİBER