Perşembe Pazarı Caddesi, Ceneviz Han No:17/B Karaköy Beyoğlu İstanbul +90 (212) 292 12 61-62
ENG
TR

POM / Polioksimetilen

Endüstriyel ve Otomotiv Conta Levhaları Muhtelif Contalık Levhalar Endüstriyel Contalar Kauçuk Esaslı Ürünler PTFE Esaslı Salmastralar Grafit Esaslı Ürünler Muhtelif İmalatlarımız Seramik Esaslı Ürünler PTFE Grubu Mühendislik Plastikleri PTFE PA / Poliamid CAST PA / Cast Polyamid PE / Polietilen PP / Polipropilen EPOXY PEEK / Polietereterketon FİBER PVC / Polivinilklorür POM / Polioksimetilen Cam Elyaf Kumaşlar Cam Elyaf Esaslı Ürünler

POM / Polioksimetilen

Ürün Kodu: --
 
Tanım: 

Yüksek mekanik dayanıma sahip düşük sürtünme katsayılı kaygan bir malzemedir. Poliamid grubuna göre daha yüksek sıcaklıklara dayanmaktadır. 

Rijit ve sert olması sebebi ile özellikle küçük dişli uygulamalarında kullanılır. Boyutsal stabilitesi poliamid grubuna göre iyidir. Uygun işleme tekniği ile pürüzsüz yüzey kalitesine ulaşılabilir.

Metallerin sahip olmadığı özelliklere ve avantajlara sahiptir. Elastikiyet, sertlik, boyutsal kararlılık ve üstün dayanıklılık bunlardan bazılarıdır. Ancak asitlere ve bazlara karşı dayanımı zayıftır. POM mükemmel mekanik dayanım özellikleri vardır. Özellikle makina aksamı olarak kullanımda daha iyi sonuçlar verdiği tecrübelerle belirlenmiştir. Küçük dişlilerde dişlerin mukavemeti açısından tercih edilmiştir. 


Uygulama Alanları:  

. Yataklar

. Burçlar

. Ağır sanayide makina dişlileri

. Silindirler ve her türlü parça imalatında kullanılmaktadır.